Praca informatyk Niemcy – powszechnie wybierany kierunek

Praca informatyk Niemcy

Praca informatyk Niemcy
– powszechnie wybierany kierunek

Do pracy w Niemczech najchętniej wyjeżdżają lekarze i pielęgniarki. Na niemieckim rynku pracy poszukiwani są jednak nie tylko oni. Szybko rozwijająca się niemiecka gospodarka chętnie zatrudnia także specjalistów z innych niż medycyna dziedzin.

Praca informatyk NiemcyNiemcy niezwykle mocno potrzebują wysoko wykwalifikowanych pracowników z bardzo różnych branż. Na pewno na znalezienie zatrudnienia mogą liczyć polscy absolwenci studiów informatycznych. Dobrych informatyków potrzebują bardzo różne przedsiębiorstwa, możliwości znalezienia pracy są więc bardzo duże. Jedynym warunkiem, który stawiają niemieccy pracodawcy osobom odpowiadającym na ogłoszenie „praca informatyk Niemcy” jest znajomość języka niemieckiego. Znajomość ta jest sprawdzana już na etapie pierwszych, wstępnych rozmów. Odbywają się one jedynie w języku niemieckim. Warunki pracy w Niemczech są zbliżone do pracy w Polsce.

Ale kolosalna różnica dotyczy wysokości zarobków. Płaca w wysokości dwunastu tysięcy złotych miesięcznie jest nadal tylko marzeniem w wielu polskich firmach. Do tego pracodawcy bardzo często dodają równe bonusy, na przykład służbowy samochód. Młodzi ludzie, którzy ukończyli studia informatyczne chętnie więc decydują się wyjechać do Niemiec.